Vážení zákazníci, až do odvolání není možná tvorba na zakázku. Děkuji za pochopení

Jak pečovat o bižuterii

Chcete-li si aby Vám bižuterie vydržela co nejdéle krásná, držte se těmito radami:

-         Bižuterie je KŘEHKÁ – proto s ní zacházejte opatrně, může se poškodit nebo rozbít. Chraňte jí před kontaktem s tvrdými předměty, nedávejte ji bez ochranného obalu (například krabičky) do tašek či kabelek !  Tření či silný tlak bižuterii nenávratně poškodí!

-          Sundávejte bižuterii před koupáním, sprchováním, mytím a podobnými činnostmi. Při kontaktu s vodou, potem, krémy a jinou kosmetikou(čistící pleťovou vodou, parfémy, toaletními vodami, lakem na vlasy a dalších…)dochází k poškození jednotlivých dílů a následnému zničení ! Chemické prostředky ničí povrchovou úpravu bižuterie. Pozor na alkohol, je k bižuterii velmi agresivní!

-          Nepoužívejte bižuterii v prostředí s výskytem síry, jódu (lázně, minerální prameny, ..).

-          Bižuterii sundávejte před sportování nebo fyzické námaze, před spaním a jinými činnostmi při kterých by mohlo dojít k mechanickému a povrchovému poškození výrobku.

-          Bižuterie nandávejte vždy jako poslední a sundávejte vždy jako první !

-          Životnost bižuterie lze prodloužit tím, že ji nevbudete nechávat vystavenou na světle – uchovávejte ji v uzavřené krabičce či sáčku, oddělenou od ostatních.Uchávávejte v temnu a suchu!

 

Čištění bižuterie:

  • Bižuterii NIKDY nečistěte chemicky ! Bižuterii snadno zbavíte prachu a potu očištěním měkkém a jemným hadříkem.
  • Vždy dodržujte výše napsaná pravidla .

 

 

Upozornění:

  • Bižuterie je velmi jemná a křehká věc, řetízky, kroužky a ketlování se může velmi snadno roztrhnout, pokud je budete vystavovat tlaku, tahu.
  • Tyl - je velmi jemný, při tření a vystavení hrubších předmětům se může nenávratně potrhat ! Vystavování vysokým teplotám ( zapolovače, svíčky, cigarety) tyl roztaví !!!! Výrobky s tylem vždy ukládejte tak, aby nedošlo k pomáčkání a poškození tylu !
  • Čelenky – nikdy neroztahujete, nenechte vystavené velkému tlaku !